امروز: شنبه ۱ آبان ۱۳۹۵
RSS   جستجو
بستن در حال بارگذاری...

گرامیداشت هفته پژوهش درمدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س)
ویژه‌برنامه‌های هفته پژوهش در مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا(س) اعلام شد.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خراسان؛ مسئول واحد پژوهش مدرسه علمیه پیروان حضرت زهرا (س) ضمن تبيين فعاليت‌هاي اين مدرسه در هفته پژوهش اظهار داشت: اين مدرسه، جلسه‌اي را با موضوع اهمیت پژوهش و کاربردی کردن مسائل پژوهشی و توانایی طلاب در نگارش سند توسعه چشم‌انداز حوزه علمیه برگزار نمود.


بر اساس این گزارش، در این جلسه، آقای ولی‌نژاد، مسئول امور بین‌الملل دانشگاه علوم اسلامی رضوی با بيان اين مطلب كه در آموزش پژوهش محور، نگرشها و بینش‌ها بررسی و مشکلات و موانع گسترش پژوهش شناسایی می‌شود اظهار داشت: مشکلات موجود در جامعه نیاز به طرح و ایده طلاب پژوهشگر دارد.


وی افزود: برای بدست آوردن توانایی لازم در اين زمينه، باید کلاس‌های روش تحقیق، روش تدریس و تفسیر کارگاهی برگزار شود.


ایشان با اشاره به اینکه روش تدریس باید نتیجه محور باشد، گفت: واحدهاي پژوهش مدارس می‌توانند آیین‌نامه‌ای را تنظیم کند تا بر اساس آن دوره‌های کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند مدت آموزش مهارت‌های پژوهشی برگزار شود.


وی خاطرنشان كرد: بازدید از واحدهای پژوهشی و کتابخانه تخصصی باعث تقویت روحیه پژوهشگری در طلاب می‌شود.


گفتني است به مناسبت این مراسم پایه‌های سوم، چهارم و پنجم بطور مجزا اقدام به برپایی غرفه‌ای مرتبط با پژوهش نمودند که در پايان مراسم به برپاکنندگان غرفه برتر جوایزی اهداگردید.


شايان ذكر است واحد پژوهش مدرسه نیز نمایشگاهی از پایان‌نامه‌ها، تحقیقات و نرم‌افزارهای موجود برپا نمود تا علاوه بر اطلاع رسانی به طلاب، آنها را در جهت اجرای طرح‌های پژوهشی تشویق نماید.
 


كد خبر: 2970  |  تاریخ درج خبر: 89/09/29  |  کد خبرنگار:
 
نام:
اطلاعات تماس: (تلفن همراه يا ايميل)
متن:
 
   
كد امنيتي:   
دفتر فناوری اطـلاعات مرکز مدیریت حـوزه علمیه خراســان
تلفن تماس: ۳۲۰۰۸۱۱۸ ۰۵۱ - فکس: ۳۲۲۵۷۸۴۹ ۰۵۱
بالا